Yoga

yoga
Yoga harmonizuje emoční rozpoložení, kvalitu naší pozornosti a koncentrace. Jejím cílem je harmonie a vnitřní pohoda, které v období podzimu a zimy často chybí. V podzimních a zimních měsících je náročné nalézat v sobě vnitřní pocit radosti a klidu. Chybí sluneční paprsky, tělo je unavené a lenivé, a mysl podléhá zimním náladám. Melancholie, smutek a pocit prázdna jsou podzimními emocemi, které se často mohou rozrůst až do lehkých, nebo i těžších depresí. Proto, aby tomu tak nebylo a člověk se cítil vitální a uvolněný, je vhodné cvičit 3x týdně poweryogu nebo yogu. Poweryoga je vhodným prostředkem proti lenosti a nabírání kilogramů během zimy. Uvolní a protáhne tělo, podpoří metabolismus a imunitu, navíc dodá celému tělu potřebnou sílu. Jógové dýchání všeobecněa způsoby jeho řízení, relaxační techniky a meditace jsou zase techniky, kterými se uvolníte a provětráte hlavu od zbytečností. Odstraníte množství „harampádí“ a dobijete baterky. Tím, že v našich zeměpisných šířkách nesvítí slunce tak často, jak by bylo potřebné pro uvolnění, je yoga vnitřním ohněm a slunečním svitem, které pomohou proudění energie. Je třeba ale pravidelně cvičit a nepodlehnout pohodlnosti a negativním emocím, které z nedostatku slunce vznikají.

Projevy jako podrážděnost, agresivita, nechutenství, netečnost jsou častými příznaky přetížení v zimním období na psychické úrovni. Jsou to poměrně časté signály, které nám oznamují, že něco není v pořádku. Navíc na úrovni fyzického těla můžeme trpět různými kožními problémy, podrážděními nebo zduřelými sliznicemi, afty a problémy s dýcháním.

Z hlediska čínské medicíny je porušena dráha plic a je nutné se věnovat aktivnímu a efektivnímu odpočinku s redukcí stresu a napětí. Snažte se do svého každodenního rytmu zavést: cvičení yogy a dýchání, pravidelnost spánku a relaxace, střídejte zábavu ve společnosti a svůj klid doma, jídlo, které zahřívá (+ různá indická koření), zázvorový čaj, ranní rýžové kaše a jedenkrát týdně odlehčený jídelníček. Věnujte se pravidelně meditaci.

Vinyasa Yoga

Vinyasa Yoga se zaměřuje na cvičení pozic jógy v plynutí s dechem. Tak zvaná vinyasa – spojení jedné fáze dechu a jedné pozice, je základní charakteristikou Vinyasa Yogy. Bližší inf na yoganic.cz

rozvrh a ceník